fbpx

Rynek Pierwotny

Rynek pierwotny nieruchomości może wydawać się najprostszą formą spełnienia marzeń o własnych czterech kątach. Okazuje się jednak, że wymaga przejścia przez skomplikowaną procedurę, która nie dla każdego będzie zrozumiała. Aby nie popełnić kosztownego błędu, warto zwrócić się o pomoc do specjalistów. 

Rynek pierwotny – nowe mieszkanie Katowice

Rynek nieruchomości możemy podzielić na wtórny i pierwotny. W pierwszej grupie znajdują się mieszkania, które miały już wcześniej innego właściciela. Jeżeli zdecydujesz się na taki zakup, musisz mieć świadomość, że ktoś wcześniej zajmował wybraną nieruchomość. Rynek pierwotny obejmuje nowe mieszkania, prosto od dewelopera. Bez wątpienia zakup własnej nieruchomości to poważna decyzja, która jednocześnie staje się jedną z największych inwestycji w życiu. Dlatego wiele osób decyduje się na zupełnie nowe mieszkania w Katowicach i okolicach. Dzięki temu mają nadzieję na bezpieczną inwestycję oraz nieruchomość spełniającą wszelkie wymogi prawne. 

Warto jednak zwrócić uwagę, że zakup mieszkania od dewelopera nie gwarantuje bezproblemowej transakcji. Pewnych rzeczy nie jesteś w stanie przewidzieć. W takiej sytuacji przyda się pomoc doświadczonych specjalistów.

Jak wygląda współpraca? Zakup mieszkania rynek pierwotny

Jedną z naszych specjalności jest pomoc przy zakupie nieruchomości pierwotnych. Będziemy pośrednikiem między Tobą a deweloperem. Nasza rola polega na ewentualnych negocjacjach, wsparciu podczas podpisywania umowy rezerwacyjnej,  deweloperskiej i przenoszącej własność oraz załatwiania innych formalności. Dzięki współpracy z kancelariami prawnymi zagwarantujemy Ci bezpieczną i uczciwą transakcję. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek problemy, możesz liczyć na wsparcie merytoryczne naszych specjalistów. Sprawdź ofertę nowych mieszkań w Katowicach i okolicy!

Pomagamy nie tylko przy formalnościach, ale również podczas szukania ofert na rynku nieruchomości pierwotnych. Jeśli nie możesz znaleźć niczego dla siebie w aktualnej bazie, napisz do nas i powiedz, czego oczekujesz. Twoja satysfakcja jest dla nas najważniejsza.

Mieszkanie z rynku pierwotnego a koszty

Pamiętaj, że zakup mieszkania na rynku pierwotnym to poważna inwestycja. Wiele osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego, aby spełnić marzenia o własnych czterech kątach. Dlatego zanim podpiszesz jakąkolwiek umowę, powinieneś zwrócić uwagę na wszystkie koszty, jakie mogą się pojawić. 

Wśród podstawowych opłat można wymienić:

  • założenie księgi wieczystej,
  • wpis do prawa własności w księgę wieczystą,
  • wpis hipoteki zwykłej w księgę wieczystą.

Oprócz tego deweloper musi odprowadzić podatek od kupna mieszkania. Może on wynosić 8% lub 23% w zależności od powierzchni. Wyższą stawkę nalicza się od nieruchomości z rynku pierwotnego powyżej 150 metrów. Pamiętaj również o kosztach notarialnych przy zakupie mieszkania. Maksymalną wysokość taksy notarialnej reguluje rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 czerwca 2004 roku w sprawie maksymalnych stawek taksy notarialnej (Dz.U. 2004 nr 148 poz. 1564).

 

Zachęcamy jednak do skorzystania z pomocy specjalistów, którzy obliczą dla Ciebie koszty notarialne przy zakupie mieszkania, wysokość ewentualnego kredytu oraz przygotują analizę warunków umowy.

Wyślij znajomemu


 
Call Now ButtonZadzwoń do doradcy