fbpx

Działki inwestycyjne Katowice

W ofercie Biura Nieruchomości Bąkowski możesz znaleźć wiele ciekawych ofert. Jednym z dostępnych typów nieruchomości są działki inwestycyjne. Jeżeli potrzebujesz gruntu, aby rozpocząć lub poszerzyć swoją działalność gospodarczą, możemy Ci pomóc.

Tereny inwestycyjne Katowice – dlaczego warto?

Nasza firma oferuje nie tylko kompleksową obsługę w przypadku sprzedaży budynków, ale również działek inwestycyjnych. Na naszej stronie znajdziesz działki inwestycyjne na sprzedaż, które charakteryzują się przede wszystkim atrakcyjną ceną i dobrą jakością. Jeżeli zdecydujesz się na samodzielne szukanie działki inwestycyjnej na sprzedaż, musisz uważać na wszelkie kruczki oraz cechy terenu utrudniające realizację inwestycji. Tereny inwestycyjne na sprzedaż Śląsk nie należą do najtańszych, ale z pewnością są jednym z najbardziej atrakcyjnych inwestycyjnie gruntów.

Interesują Cię działki inwestycyjne? Już na etapie poszukiwań musisz wiedzieć, jakie plany chcesz na niej zrealizować. Jeżeli masz zamiar coś na niej zbudować, należy uprzednio sprawdzić, czy jest to możliwe do zrealizowania. Dlaczego warto zwrócić uwagę na tereny inwestycyjne w Katowicach? Na ich atrakcyjność wpływa przede wszystkim rozwinięta sieć komunikacyjna oraz duży potencjał pod infrastrukturę przemysłową. Warto jednak zwrócić uwagę, że nie każdy teren inwestycyjny sprawdzi się w charakterze rekreacyjnym.

Działka inwestycyjna a budowlana – różnica

Zanim zdecydujesz się na zakup gruntu, powinieneś wiedzieć, czym charakteryzuje się działka inwestycyjna. Definicja nie została określona w żadnym akcie prawnym. Można jednak bazować na tłumaczeniach ekspertów i słownikach. Po połączeniu i uzupełnieniu dostępnych informacji powstaje następująca definicja. Działki inwestycyjne są to grunty przeznaczone specjalnie pod inwestycje budowlane. Przez inwestycje budowlane można rozumieć: magazyny, biurowce, hurtownie. Warto również zwrócić uwagę, że takie tereny znajdują się zazwyczaj na obrzeżach miast, z dala od zabudowań. Ponadto charakteryzują się znacznie większą powierzchnią niż klasyczne działki budowlane.

Dodatkowo warto znać specjalne oznaczenia: Bi – inne tereny zabudowane, Ba – tereny przemysłowe. W przypadku działek budowlanych można przytoczyć definicję ustawową: nieruchomość gruntowa lub działka gruntu, której wielkość, cechy geometryczne, dostęp do drogi publicznej oraz wyposażenie w urządzenia infrastruktury spełniają wymogi realizacji obiektów budowlanych wynikające z odrębnych przepisów i aktów prawa miejscowego. Pochodzi ona z ustawy z dnia 27 marca 2003 roku o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. 2003 nr 80 poz. 717).

Na co należy zwrócić uwagę, przeglądając działki inwestycyjne na sprzedaż Katowice i Śląsk?

Kiedy samodzielnie szukasz działki inwestycyjnej, powinieneś sprawdzić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP). Jest to ustalony przez radę miasta lub gminy akt prawa określający przeznaczenie danego terenu. Zdarza się, że postawienie magazynu o zakładanych wymiarach jest po prostu niedozwolone na wybranym terenie. Wśród wymagań znajdujących się w MPZP można wymienić: dostęp do drogi publicznej, współczynnik zabudowy, kształt dachu. Innym dokumentem, w którym znajdują się potrzebne informacje, są zapisy studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.

To dopiero początek całej listy rzeczy i dokumentów, z którymi musisz się zapoznać. Jeżeli chcesz ułatwić sobie to zadanie, skorzystaj z pomocy specjalistów. Skontaktuj się z Biurem Nieruchomości Bąkowski i znajdź idealne tereny inwestycyjne na sprzedaż na Śląsku.

Wyślij znajomemu


 
Call Now ButtonZadzwoń do doradcy