fbpx

Działki budowlane Katowice i Śląsk

Działki budowlane cieszą się dużą popularnością wśród klientów naszego biura nieruchomości. Niemal każdy z nas marzy o budowie własnego domu. Wybór właściwej działki to poważna decyzja, która nierzadko rzutuje na dalszy rozwój inwestycji. Jeżeli kupisz nieodpowiedni grunt, budowa domu może być niemożliwa lub po prostu utrudniona. Jak wybrać działkę?

Działki budowlane na sprzedaż w Bąkowski Biuro Nieruchomości

W naszej ofercie znajdziesz działki budowlane na sprzedaż. Dzięki nim możesz zrealizować swoje marzenia o budowie domu. Zanim jednak ją rozpoczniesz, czeka Cię wybór odpowiedniej działki. Znalezienie gruntu w dobrej lokalizacji może być trudne, zwłaszcza gdy nie wiemy do końca, czego i gdzie szukać. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest po prostu zgłoszenie się po pomoc do specjalistów. Nasze biuro nieruchomości udostępnia na swojej stronie atrakcyjne działki budowlane w Katowicach i na całym Śląsku. Korzystając z naszych usług, możesz zyskać przede wszystkim dostęp do dużej bazy atrakcyjnych ofert.

Jedyne, czego od Ciebie oczekujemy, to informacje na temat Twoich preferencji dotyczących powierzchni użytkowej, a także lokalizacji. Kiedy je otrzymamy, będziemy mogli zaprezentować Ci wyłącznie te oferty, które spełniają Twoje kryteria. Pamiętaj, że nie każda działka na sprzedaż będzie odpowiednia pod budowę domu. Wśród dostępnych na rynku gruntów można znaleźć również działki inwestycyjne, rolne, a nawet rekreacyjne. Każda z nich będzie miała inną cenę. Dodatkowo ich przeznaczenie mija się z założeniem, jakim jest budowa domu.

Jakie dokumenty do sprzedaży działki?

Jeżeli chcesz sprzedać swoją działkę, pomożemy Ci znaleźć odpowiednich klientów. Będziemy pośredniczyć między Tobą a potencjalnym kupcem podczas negocjacji, zapewnimy odpowiednie warunki podpisania umowy, a także pomożemy dopełnić innych formalności. Wielu sprzedawców zastanawia się, jakie dokumenty będą potrzebne podczas sprzedaży działki budowlanej. Do obowiązków właściciela należy przede wszystkim weryfikacja stanu prawnego działki na sprzedaż. Najważniejsze informacje dotyczące prawa własnościowego znajdziesz w księgach wieczystych.

Musisz się dowiedzieć, czy działka nie służy jako zabezpieczenie kredytu lub nie należy do osób trzecich. Aby zweryfiować wszystkie te informacje, potrzebujemy od Ciebie pisma potwierdzającego nabycie prawa własności do działki na sprzedaż. Dokumenty, które możesz przedłożyć w tym celu, to między innymi:

  •  akt notarialny zakupu nieruchomości,
  •  postanowienie sądu o nabyciu nieruchomości w drodze spadku lub otrzymanie nieruchomości w formie spadku. Inne potrzebne dokumenty do sprzedaży działki to:
  •  wyciąg z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego,
  •  wyrys z rejestru gruntów,
  •  wypis z ewidencji gruntów,
  •  warunki zabudowy z urzędu miasta.

Kupno działki budowlanej krok po kroku – na co zwrócić uwagę?

Jeżeli przeglądasz działki budowlane na sprzedaż w Katowicach lub na terenie całego Śląska, powinieneś zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Te informacje pomogą Ci również podczas podejmowania decyzji o zakupie konkretnej działki.

1. Po pierwsze upewnij się, że działka posiada dostęp do mediów. Nieuzbrojona działka będzie wiązała się z dodatkowymi kosztami. Może się również okazać, że podłączenie mediów jest niemożliwe.

2. Po drugie zweryfikuj dojazd do działki oraz stan drogi dojazdowej.

3. Po trzecie upewnij się, że dany teren spełnia Twoje kryteria dotyczące granic działki, otoczenia, a także kształtu.

Wyślij znajomemu


 
Call Now ButtonZadzwoń do doradcy